ANA SAYFA 
  PSİKOTERAPİ 
  SORU - CEVAP 
  ÖZGEÇMİŞ 
  GALERİ 
  İLGİLİ SAYFALAR 
  İLETİŞİM 


Listenizde ürün bulunmamaktadır. Listeye ürün eklemek için "aklımdakiler listeme ekle" linkine tıklayınız


USD : 2.66 YTL
EUR : 2.98 YTL

Kurlar TCMB'nın web sitesinden alınmaktadır

Güvenlik & Gizlilik
Sitemizin; Garanti şartları, Güvenlik ve gizlilik politkası, tüketici hakları, iade ve teslimat şartları ile ilgili ayrıntılı bilgi için  tıklayınız


PSİKOTERAPİ

Psikoterapi Nedir ?

Psikoterapi, ister bireysel ister çift olsun; danışanlara yansız, yüksüz, yargısız bir açıdan bakarak, onun engellerinden kurtulması için desteklenmesini içeren bir süreçtir.
Terapi, bireyin hayattan keyif almasını ve kendisine hedefler belirleyerek bu hedeflere ulaşmasını sağlamak için gerçekleştirilir. Bunun için de, öncelikle engellerin farkına varmak ve bu engelleri ortadan kaldıracak değişimleri gerçekleştirmek gereklidir.
Psikoterapide, terapist danışanı onun kendi değer sisteminde ele alır ve bu sistem içinde bağımsız bir birey olmasına yardımcı olur. Terapist kişiyi; yaşam biçimi, değerleri, davranış ve tutumları ya da hedefleri için yargılamaz. Bireyi daha mutlu, daha özgür ve bağımsız bir birey olma yolunda destekler. Bunun için psikoterapi sürecinde danışanın geçmişi ve kendisiyle yüzleşmesi, farkındalığının artması, korkularının neler olduğunu görüp onlardan arınması ve en önemlisi kendisi ile bütünleşmesi gibi alt süreçler yaşanmaktadır.

Bireysel Terapi

Bireysel terapide kişi; öfke, çaresizlik, değersizlik, utanç, suçluluk, korku, kaygı, yetersizlik ya da güvensizlik gibi duygulardan hangilerini, hangi oranda yaşadığını keşfe çıkar. Bu keşif, kendisi ile bütünleşmesine neyin engel olduğunu bulmak açısından önemlidir.
Bireysel psikoterapinin ana hedefi; kişinin duygusal ve sosyal olarak kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olması ve kabullenemediği ya da farkında olmadığı bir yanı varsa bunu keşfederek onunla bütünleşmesini sağlamaktır.

Çift Terapisi

Bireyin partneriyle kurduğu ilişki, kendisi ile kurduğu ilişkinin bir uzantısıdır. Bu nedenle çift terapisinde, öncelikle her iki bireyin iç barışı ile ilgili değerlendirmeler yapılmaktadır. Kişinin kendisiyle olan ilişkisindeki sıkıntılar, partneriyle olan ilişkisindeki sıkıntılara dönüşebildiğinden, bu sıkıntıların çözülmesi terapinin başarısı açısından önemlidir.
Kimi zaman sorun ilişkinin kendisindedir. Temeli sağlam atılmamış, belli alanları yeterince gelişmemiş bir ilişki, bireysel veya çift olarak mutlu olmaya engeldir. Veya zaman içinde ilişkide meydana gelen bazı kayıplar, ilişkinin sağlıklı biçimde sürdürülmesine engel olabilmektedir.
Sağlıklı bir ilişki; duygu ve düşüncelerimizi ifade etmemize, hata yapmamıza, hedeflerimize yönelebilmemize ve kendimiz olabilmemize imkan sağlamalıdır. Bize bu olanakları sunacak şekilde düzenlenmemiş, gelişmemize engel olan bir ilişki; zaman içinde sevginin, saygının, arzunun ve şefkatin yok olmasına neden olacaktır.
Kişinin bireysel mutluluğu ve ilişkisindeki mutluluğu birlikte gerçekleşmelidir, birbirine engel olmamalıdır. Bu esas üzerine kurulan çift terapisi seansları her iki bireyin katılımı ile gerçekleştirilmekte ve gerekli durumlarda bireysel görüşmeler de yapılmaktadır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.


 • Örnek duyuru metini bu kısıma yazılacak. Sayfaya istenilelen miktarda duyuru girilebilir. • Örnek duyuru metini bu kısıma yazılacak. Sayfaya istenilelen miktarda duyuru girilebilir. • Örnek duyuru metini bu kısıma yazılacak. Sayfaya istenilelen miktarda duyuru girilebilir.


  Adres: Bükreş Sokak No: 8/2 Çankaya-Ankara - Telefon: (0312) 447 70 77- Gsm: 0538 054 28 64 - Email: arzu@arzugunes.com
  Yazılı materyaller; Uzman Psikolog Arzu Güneş’e ait olduğu belirtilmek ve web adresi yazılmak koşulu ile kullanılabilir.


  Email Listemize Üye Olun
   
  Adınız
  Soyadınız
  E-Mail
  Cep Telefonu